racingpigeonskosova
  Ushtrimi i Programit të Trajnimit
 

Ushtrimi Programit të Trajnimit


Të gjithë pëllumbat papafingo garë janë të pandarë gjatë gjithë vitit. Në fillim të RaceProgram nuk duhet të ketë pas fole në papafingo. Pushim ose hedhin të gjitha vezët larg.
Gjashtë javë përpara garës së parë kam ndjekur pëllumbat e mi lart, por para se të bëj atë plus minus 7 javë para Gara e parë, unë dicestal dhe pastrimin e tyre të gjithë, në bazë të mëposhtme:
Pa ushqim ose me ujë gjatë natës. Gjithashtu nuk ka ushqim apo ujë në mëngjes në vijim. Mbajtur ato në
papafingo gjithë kohës. Në shumë ose më pak 10:00, unë jap çdo Pigeon një pilulë çerek dicestal shtyrë poshtë në fyt. I vë ato të gjitha në një Loft pa ushqim dhe ujë të trajtohen në përputhje me rrethanat:
Të marrin një gjysmë litër ujë të shtoni dy dessertspoons të kripërave epson, dy teaspoons të kripërave tryezë, një knifepoint e aloe. Cook që për 20 minuta, shtoni dy gota sheqer kafe për të. Cook për pesë minuta. Shtoj se në 5 litra ujë të pastër. Kjo është trajtimi Pastrimi juaj Remedy.This liron pëllumbat e të gjitha tapeworms dhe prishet tërë dhjamin e të panevojshme të brendshme. Pesë deri në dhjetë ditë më vonë ata do të jenë të trajnimit, si në qoftë se nuk ka asgjë nicer. Unë e përsëris se në të njëjtin vit, (por nuk dicestal), sa më shpejt që të dy pëllumbat e duket të bëhet dembel për të ushtruar. Ky proces duket i zakonshëm dhe shumë e mirë për të qenë e vërtetë, por unë mund t'ju siguroj, se është efektive dhe të provuar.

USHQIMI: - përzierje e zakonshme gara ata vetëm marrin ditën e dytë, pas ditës së trajtimit. Ditën tjetër kishë juaj do të jetë pikturuar e gjelbër. Tani për t'u dhënë atyre një kishë të hapur për një orë.
Dhënë atyre ujë me ndonjë vitaminë shumë në të.
Kur unë shkoj pas pëllumba të mi deri herë të parë, ajo është vetëm për 10 minuta në mëngjes dhe pasdite për rreth tre ditë. I rritur gradualisht deri në gjysmë ore gjatë 2 javëve. Ata që bien përsëri në kishë dhe të refuzojë për të ushtruar, të arritur atje dhe më pas një çerek dicestal, dhe dy ditë hiri. Nëse një pëllumb ende nuk dëshiron të fluturojë, ta largojë atë nga ekipi juaj, sepse ai vetëm e mban ekipin tuaj të kthehet dhe ai kurrë nuk do të kalojë si duhet. Pas rreth 10 ditësh, ju do të gjeni se ekipi do të fluturojë një distancë larg dhe do të zhduket edhe ndonjëherë vetëm për të ardhur përsëri më vonë me një shpejtësi të. Kjo është një shenjë se ata janë të gatshëm për roadwork, që do të thotë plus minus 4 javë para të garës së parë.
Trajnimi im i parë hedh është nga 25 kg. Ata që nuk do të kthehen janë në çdo rast asgjë me vlerë. I le të ligjit të natyrës të luajë roll saj këtu, mbijetesën e më të fortë (test shporta).
Unë u jap atyre një periudhë tjetër prej 2 ditësh për të shërohem nga shoku. Për t'u dhënë atyre vita stresit në ujë dhe 2 orë papafingo e hapur çdo ditë plus ushtrimin e gjysmë ore në mëngjes dhe natën. Merrni ato dy herë për të njëjtën distancë edhe një herë pas 40 kg dy herë dhe çdo ditë alternative. Tani 50 kg dy herë. Pastaj në grupe prej 10 deri në 15 nga 50 kg.
Jump tyre tani në 80 kg. Nëse kthimi juaj janë të mirë, një ditë pushim dhe pastaj të 100 kg.
Nëse e kthimit janë edhe 140 kg, përsëri në 50 kg. Pastaj 160 kg, përsëri në 50 kg të nesërmen. Tani ata janë të gatshëm për Race 1. Ditët kur ata nuk janë në rrugë, ata marrin orë e gjysmë stërvitje e tyre në mëngjes dhe gjysmë ore në pasdite. ditë Roadwork: Unë vetëm hapë ato për 2 orë të gjata në pasdite, asnjë përpjekje për të kapur.

 

Gjatë sezonit Racing pëllumbat e mi të marrë tosses 50-kilogram trajnim për hënën dhe të mërkurën, e enjte 80 kg. E premte, dita e shporta: 50 kg me një dush të bukur në kthim, (të shtoj glukozë dhe jod dhe uthull në ujin e tyre dush), Nëse unë mund të zëvendësojë një nga tosses trajnimit Midweek me një hedhje të kombinuar me pëllumba të tjera unë e bëjë atë. Shtunave, një trajnim 120-kilogram tronditje. Unë gjithmonë të përpiqet për të gjetur se cilat janë në shtëpi të parë 10 pëllumb-së, se plus ime e parë 5 nga gara, është një domosdoshmëri për garën e ardhshme: distanca të shkurtra, distanca të gjata, unë marr kandidatët e mia veten time. Pas 500 kg të vënë pans fole në papafingo dhe lejuar ata që të ngjall.
Unë gjithmonë të sigurt një femër nuk është Eggy. Nuk le ta pasme më shumë se një djalë për të kursyer energji. Programi i Shëndetit im është një e drejtë domosdoshmëri nëpërmjet programit.Kjo është historia e cila ka sjellë më shumë sukses dhe kënaqësi.
Është thelbësore që të ketë pëllumba të mirë dhe të shëndetshëm .

 
  Today, there have been 1 visitors (11 hits) on this page!  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free